You are currently viewing Często spotykam się z pytaniami: Jakie olejki wybrać, gdy zaczynam przygodę z aromaterapią? Które olejki będą dla mnie najlepsze? 

Często spotykam się z pytaniami: Jakie olejki wybrać, gdy zaczynam przygodę z aromaterapią? Które olejki będą dla mnie najlepsze? 

 

 

 

Często spotykam się z pytaniami: Jakie olejki wybrać, gdy zaczynam przygodę z aromaterapią? Które olejki będą dla mnie najlepsze? 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytania. Po pierwsze dlatego, że każdy ma inny gust. To zależy jakie aromaty są dla Ciebie przyjemne, co jeśli olejek pomarańczowy świetnie poprawia nastrój i łagodzi nerwy, skoro komuś ten zapach będzie przeszkadzał, bo gustuje w innych aromatach. Nie ma sensu kupować olejku, którego zapach nas drażni, uzyskujemy wtedy odwrotny skutek do zamierzonego. 

Jakie wybrać olejki eteryczne?

Zaczynając aromatyczną podróż z olejkami eterycznymi, musimy pamiętać o ich jakości. To najważniejsza sprawa, której nie można pominąć. Znaczącym aspektem jest cena, zalewające ilości olejków “eterycznych” po 7 zł na popularnym serwisie aukcyjnym, są powszechnym zjawiskiem. I tutaj nie można mieć do nikogo pretensji tylko do nieuczciwych sprzedawców. Sama zaczynałam od kupna olejków na tym serwisie. Jest on popularny i łatwo w nim znaleźć to czego szukamy. Nie mając jeszcze wystarczającej wiedzy o aromaterapii, wpadamy w pułapkę tanich olejków, które często są rozcieńczane i fałszowane. A sprzedawcy w opisie piszą to co chcemy przeczytać. To odnosi się nie tylko do tych tanich olejków. 

Ale o tym napiszę w następnym wpisie poświęconym jakości olejków na polskim rynku. 

Powinieneś wiedzieć, że stosując rozcieńczane lub fałszowane olejki, nie będziesz miał z tego żadnych zdrowotnych korzyści, oprócz ładnego zapachu. 

Powinieneś wiedzieć, że stosując rozcieńczane lub fałszowane olejki, nie będziesz miał z tego żadnych zdrowotnych korzyści, oprócz ładnego zapachu. 

Dzieje się to za sprawą składu chemicznego. Przykładowo: stosując olejek sandałowy za 12 zł Nie spodziewaj się w nim ważnego składnika jakim jest alfa-santalol, ponieważ za tę cenę nie kupisz prawdziwego olejku sandałowego. w tym przypadku sama nazwa olejku jest błędna, jedynie co łączy tani olejek sandałowy z tym prawdziwym to zapach, który jest podobny.


Mając już malutką wiedzę co do jakości, kolejnym krokiem w wyborze olejków będzie nasz cel. Do czego chcę używać olejków? Na uspokojenie, zrelaksowanie czy koncentrację? To ważny element, ponieważ decyduje o tym jaki olejek wybierzemy. 

Kolejną ważna sprawą jest połączenie olejków, nie każde są ze sobą synergiczne. A to dość ważne jeśli na początek chcemy zacząć od kilku olejków. Dwa olejki o podobnym działaniu, które są razem ze sobą synergiczne, dadzą nam jeszcze lepsze efekty niż jeden. Synergia to harmonijne połączenie dwóch olejków eterycznych, zawarte w nich związki łączą się ze sobą i tworzą jeszcze skuteczniejszą mieszankę na konkretne dolegliwości.

KTÓRE OLEJKI ETERYCZNE WYBRAĆ NA POCZĄTKU?

Moja odpowiedź to najbardziej bezpieczne dla nas. Istnieją olejki, których nie musimy rozcieńczać przed użyciem. To olejek eteryczny z lawendy i drzewa herbacianego. Tutaj na chwile się zatrzymajmy. Przed każdym nałożeniem olejków eterycznych (nawet lawendy) Musimy wykonać test alergiczny. To bardzo ważne, aby nie stała nam się krzywda. Każdy organizm inaczej reaguje na substancje chemiczne. Olejki eteryczne mają w sobie naturalne związki, które są alergenami, wszechobecnym naturalnym alergenem w olejkach jest linalool. Wracając do bezpiecznych olejków, nie radzę bez wykonywania próby alergicznej stosować także olejku z drzewa herbacianego. 

Wracamy zatem do pierwotnego pytania, zawsze polecam trzy olejki:

Lawendowy, z drzewa herbacianego, i mięty pieprzowej.

Po pierwsze: za ich zapach, który podoba się większości ludziom.

Po drugie: za wszechstronne działanie.

A po trzecie: za to, że można jest ze sobą synergicznie łączyć.

W tym zestawie mamy olejki, które są uspokajające, dezynfekujące i działające przeciwbakteryjnie. W rozcieńczeniu działają zbawiennie na skórę, włosy, ciało i przede wszystkim umysł! 

Z tymi olejkami najłatwiej i najprzyjemniej zacząć podróż z aromaterapią.

Uwaga! Olejek z mięty pieprzowej zawarty w tym zestawie jest bardzo intensywny, do inhalacji parowych stosuj tylko 1 kroplę tego olejku.

Wszystkie informacje podane na mojej stronie mają charakter informacyjny. Dokładam wszelkich starań, aby zawarte informacje były prawdziwe i kompletne. Wszelkie te materiały nie stanowią porady o charakterze medycznym i nie mogą zastąpić wizyty u lekarza, ani porady farmaceuty.

Dodaj komentarz