You are currently viewing Przepis na naturalny dezodorant pod pachy

Przepis na naturalny dezodorant pod pachy

Sprawdzony naturalny dezodorant pod pachy pochłaniający zapachy. 

Chciałabym podzielić się z Wami moim sprawdzonym przepisem na naturalny dezodorant pod pachy z dodatkiem olejków eterycznych. Jeżeli nie podoba Ci się stosowanie toksycznych dezodorantów zawierających sole aluminium, to ten przepis jest idealny.

Działa rewelacyjnie, jest bardzo prosty w wykonaniu i pięknie pachnie 😉 

Do jego wykonania potrzeba tylko 4 składników:

  • Olej kokosowy ( najlepiej organiczny, nierafinowany i tłoczony na zimno) 4 łyżki
  • Skrobia ziemniaczana* 4 łyżki
  • Soda oczyszczona 4 łyżki 
  • Olejki eteryczne z lawendy i drzewa herbacianego po 5 kropli z każdego.

*Zamiast skrobi ziemniaczanej można użyć również skrobi kukurydzianej. 

Zanim jednak omówię w jaki sposób go przygotować, warto napisać kilka słów o działaniu składników. Olej kokosowy dba o skórę pod pachami, łagodzi podrażnienia i działa bakteriobójczo. Skrobia i soda mają za zadanie pochłaniać wilgoć i hamować nieprzyjemny zapach. Olejki natomiast działają przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie i nadają przyjemny świeży zapach. Ta mieszanka naprawdę przepięknie pachnie 😉

Jak wykonać naturalny dezodorant pod pachy?

Roztapiamy olej kokosowy nad parą lub nad garnkiem z gorącą wodą. Ja umieściłam nad garnkiem sitko a w nim miskę z olejem. Odstawiamy na chwilę, aby się przestudził. W międzyczasie w szklanej misce mieszamy skrobię ziemniaczaną i sodę oczyszczoną.

W kolejnej szklanej misce łączymy olejki eteryczne. Gdy nasz olej się ostudził wlewamy do niego olejki eteryczne, dokładnie mieszamy. 

Do suchych składników wlewamy mieszankę olejków i starannie mieszamy. 

Tak powstałą masę przelewamy do czystego szklanego słoiczka. Słoik powinien mieć szczelną zakrętkę.

Zostaw masę do przestygnięcia z otwartym wieczkiem.

Pochłaniający zapach dezodorant jest już gotowy 🙂 

Najlepiej przechowywać go w lodówce, ale wtedy trudniej się go używa. Ja musiałam wspomóc się łyżką, żeby go wydobyć. Jeżeli temperatura w pomieszczeniu nie przekracza 25 stopni to śmiało można go przechowywać w ciemnym miejscu np. szafce w łazience. Nakładam go biorąc niewielką ilość na palce i smaruje miejsce pod pachami.

Testowałam go na rowerze, w bardzo ciepłe dni i sprawdził się idealnie. Nie zostawia plam, ani śladów. Jestem pewna, że nie kupię już dezodorantu ze sklepu, te sklepowe zostawiały białe grudki pod pachami i nie działały tak jak powinny.

A Ty masz jakiś swój sprawdzony przepis na naturalny dezodorant? Chętnie się dowiem innych sposobów na samodzielne wykonanie dezodorantów.

A Ty masz jakiś swój sprawdzony przepis na naturalny dezodorant? Chętnie się dowiem innych sposobów na samodzielne wykonanie dezodorantów.

Wszystkie informacje podane na mojej stronie mają charakter informacyjny. Dokładam wszelkich starań, aby zawarte informacje były prawdziwe i kompletne. Wszelkie te materiały nie stanowią porady o charakterze medycznym i nie mogą zastąpić wizyty u lekarza, ani porady farmaceuty.

Dodaj komentarz